DeFi Düşüşte Sınıfta Kaldı! DeFi Trendi Bitiyor mu?

Son dönemin popüler yatırım alanı merkezsiz finans (De-Fi) uygulamaları kripto piyasalardaki büyük düşüş sonrası ciddi sıkıntı yaşıyor.

Düşüş günü merkezsiz borsa (DEX) hizmeti sunan Kyber‘de 20 Dolarlık DAI almak isteyen kullanıcılar 24 Dolarlık işlem komisyonu ile karşılaştılar.

binance

Bunun en büyük sebebi Ethereum ağının sıkışmasından kaynaklı işlem ücretlerinin ve onay sürelerinin artmasıydı. Bu durum bir fikrin ne kadar iyi olursa olsun altyapısı yetersiz olunca kullanılabilirlikten uzak olacağını kanıtladı. Maalesef Ethereum şu haliyle De-Fi için kabul edilebilir biz altyapı olmaktan çok uzak. Pek çok analist bu durumun diğer akıllı sözleşme altyapısı sunan blockzincirlere yaracağını düşünüyor. Ethereum 2.0 güncellemesi yapılmadan DeFi için yeterli altyapıyı sağlayamadığı belli olan ETH şimdilik bu alanda ciddi prestij kaybetmiş gözüküyor. Büyük düşüş ile birlikte DeFi’da kilitli olan paraların oranının dibe vurması da bu durumu kanıtlıyor.

 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz