David Schwartz: Satoshi Nakamoto Değilim

Ripple CTO’su David Schwartz, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğu iddialarına cevap verdi. Schwartz, en son Satoshi Nakamoto adayı olarak seçildi, ancak durumun böyle olmadığını hızlı bir şekilde yanıtladı. Dün gece Twitter’da içlerinde Blockchstream CEO’su Adam Back’ın da bulunduğu bir grup, lider kripto para birimi ve yaratıcısı Satoshi Nakamoto hakkında bir konuşma başlattı. Konuşmada David Schwartz’ın Satoshi Nakamoto olabileceğinin söylenmesi üzerine bu tweet dizisine Schwartz da katıldı.

Schwartz, sürecin ne kadar zorlu olduğu göz önüne alındığında, Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun tek bir kişi yerine bir grup insan olabileceğini belirtti. Bununla birlikte Bitcoin’in yaratılmasında yer alan kişilerden biri olabileceğini varsaymanın makul olduğunu söyleyen Schwartz 2009 senesinde ortaya çıkan Bitcoin’den 2011 yılına kadar haberinin olmadığını itiraf etti. Böylelikle Schwartz Bitcoin’in yaratıcısı olduğu iddialarını kesin bir şekilde reddetti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz