CZ Kimseyi Rakip Olarak Görmediğini Söyledi

The New York Times ile yakın tarihli bir röportajda Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kripto para birimi devinin neden FTX borsasında erken yatırımcı olmaya karar verdiği sorulduğunda diğer borsaları rakip olarak görmediğini söyledi. Kripto para endüstrisinin yeterince büyük olmadığını belirten CZ, piyasayı birlikte inşa etmek için rakip borsaların iş birliği yapması gerektiğini ifade etti.

Binance, Aralık 2019’da FTX borsasında hissesi olduğunu açıkladı. O zamanlar, şu anda 18 milyar dolarlık devasa bir değere sahip olan hareketli ticaret platformu yeni kurulmuştu. Ancak FTX borsası şimdilerde oldukça popüler. Şirket kısa süre önce Sequoia Capital, Paul Tudor Jones ailesi ve SoftBank gibi büyük isimlerin de dahil olduğu en son finansman turunda 900 milyon dolar toplamayı başardı. Bununla birlikte, Binance artık borsanın destekçileri arasında değil. Zhao, Forbes’a FTX ile olan anlaşmasından çekilmenin şirketin yatırım döngüsünün sıradan bir parçası olduğunu söyledi, ancak perde arkasında ne olduğu tam olarak belli değil.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz