Crypto.com 34 Milyon Dolar Kaybettiğini Doğruladı

Crypto.com
Crypto.com

Sektörün dördüncü en büyük kripto para borsası Crypto.com, son zamanlardaki bir güvenlik ihlali nedeniyle kullanıcı fonlarını kaybettiğini nihayet kabul etti. 20 Ocak tarihinde kripto para borsası geçtiğimiz gün gerçekleşen kripto saldırısında topkamda 34 milyon dolar kaybettiklerini duyurdu. Siber saldırı toplam 483 kullanıcıyı etkiledi ve toplam 4.836.26 Ethereum, 443.93 Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde yaklaşık 66.200 dolar veya mevcut fiyatlarla yaklaşık 33.84 milyon dolar tutarında yetkisiz çekimle sonuçlandı. Singapur merkezli Crypto.com şirketi, Pazartesi günü “az sayıda kullanıcının hesaplarında yetkisiz etkinlik yaşamasının” ardından para çekme işlemlerini duraklattığını ve müşterileri iki faktörlü kimlik doğrulamasını (2FA) sıfırlamaya çağırdığını duyurdu.

Birkaç saat önce blok zinciri analisti ErgoBTC, borsanın 33 milyon dolar değerinde kripto para kaybettiğini dile getirmişti. Crypto.com başlangıçta, “hiçbir müşteri fonunun kaybolmadığını” iddia ederek saldırıyı kabul etmeyi reddetti. Ancak bugün yayınladığı raporda saldırının gerçekleştiğini kabul etti. Rapor, güvenlik olayının 2FA ile ilgili sorunlar nedeniyle meydana geldiğini doğruladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz