Cream Finance Saldırıdan Etkilenenlere Geri Ödeme Yapacak

Cream Finance
Cream Finance

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Cream Finance, 18,8 milyon dolarlık hızlı kredi hack’inin ardından kullanıcılarına geri ödeme yapacak. 30 Ağustos’ta Çinli blockchain gazetecisi Colin Wu, Cream Finance’in bir bilgisayar korsanı saldırısına uğradığını ve yaklaşık 18 milyon dolar değerinde kripto kaybettiğini bildirdi. Cream, çalınan Ethereum (ETH) ve Amp (AMP) tokenlerini borç tamamen ödenene kadar tüm protokol ücretlerinin %20’sini tahsis ederek değiştirme sözü verdi. Cream ayrıca borcu güvence altına almak için AMP ve yaratıcıları Flexa dijital ödeme ağında ilgili taraflarla teminat yayınlayacak.

Cream Finance yayınladığı raporda, saldırıda 462 milyon AMP ve 2.800 ETH kaybettiğini açıkladı. PeckShield’ın yardımıyla Cream, saldırının protokolün AMP’yi entegre etme biçimindeki bir hatadan kaynaklandığını buldu. Ana bir istismarın yanı sıra Cream, Binance kripto borsasında işlem geçmişine sahip bir adresten daha küçük bir saldırı keşfetti. Kripto ticaret platformu şimdi ikinci faili belirlemek için Cream ile iş birliği yapıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz