Craig Wright Bitcoin’lerine Erişemediğini Söyledi

Craig Wright‘ın 3 milyar dolar değerindeki Bitcoin’i vefat eden iş ortağı Dave Kleiman‘ın kardeşi Ira Kleiman’a verilmesi kararlaştırılmıştı.  Ancak Wright şimdilik mahkemenin bu isteğini gerçekleştiremiyor. Wright, BTC cüzdanlarının private key’lerinin kayıp olduğunu iddia etti.

Florida’daki ABD Sulh Ceza Hakimi, Wright’ın sahte belgeler sunduğunu ve kasten mahkemeye yalan söylediğini belirtti. Hakim Bruce Reingart, Wright’ın vefat eden iş ortağı Dave Kleiman’ın kardeşi Ira Kleiman’a yüklü miktarda Bitcoin vermesine karar verdi. Ancak Wright söz konusu Bitcoin’lere artık erişimin olmadığı ve private key’lere erişmesinin imkansız olduğunu söyleyerek, şimdilik parayı iade edemeyeceğini dile getirdi. Davanın çözümü gelecek yıl Mart ayı sonuna kadar ertelendi.

binance

Wright’ın davayı kaybedip Kleinman’lara yüklü miktarda BTC’yi verdikten sonra bu paranın satılarak ciddi dump yapılabileceği konuşuluyordu ancak şimdilik böyle bir ihtimal uzun bir müddet için ertelenmiş oldu.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz