Craig Wright, Bitcoin ve Bitcoin Cash’i Tehdit Etti

Kendini Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olarak ilan eden Craig Wright; Bitcoin Core ekibi ve BCH’yi, onlara karşı dava açabileceği konusunda uyardı. Wright; Bitcoin veri tabanını kullanmamaları ile alakalı tehditlerde bulundu. Her iki ağın da şu anki kullanımlarının Bitcoin’in orijinal EULA ve MIT lisansı kapsamındaki yasaları ihlal ettiğini iddia etti.

Wrights, dağıtık Bitcoin veri tabanı haklarının, Telif ve Patentler yasası (CDPA) ile veri tabanları yönetmeliğine uygun olduğunu savundu. Bu nedenle kişisel mülkiyet olarak düşünülmesi gerektiğini söyledi.  Wright’a göre Bitcoin geliştiricisi olan kişi bu node’larla yapılacak tek taraflı sözleşmede hak sahibi olmalı. Yani Wright’a göre kendisi Satoshi Nakamoto olduğu için Bitcoin’in bütün yasal haklarının da sahibi.

binance

Wright “Bitcoin’in geliştiricisi olarak, Ocak 2009’da ilk blok Genesis’te oluşturulan veri tabanının bir kopyasına ilişkin projenin şahsına münhasır haklarını koruyorum. Sahipliği bırakmayacağım.” dedi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz