CoronaCoin Satışa Çıktı

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsünün etkileri kripto sektörüne de bulaştı. CoronaCoin, kullanıcıların korona virüsünden kaynaklanacak ölüm ve bulaşma sayısı hakkındaki tahminlerinden kazanç elde etmelerini sağlayan ERC20 tabanlı bir kripto para birimidir. CoronaCoin ilk olarak Reuters’da daha sonra da New York Post tarafından paylaşıldı.

COVID-19 virüsü tarafından desteklenen CoronaCoin’ler virüsten ölen kişi sayısı arttıkça token sayısı azalıyor. Web sitesine göre, arzı yeni vakaların oranına göre her iki günde bir azalacak. Bu, virüsden daha fazla ölüm meydana geldikçe fiyatının artacağı anlamına geliyor. Şimdiye kadar çok fazla CoronaCoin satıldı. Yaratıcılarının yaptığı açıklamaya göre aylık arzının yaklaşık %20’sini Kızıl Haç’a bağışlanacak. Kızıl Haç’ın CoronaCoin’den bağış alıp almayacağı ise bilinmiyor.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz