Corona Virüsü Kripto Sektöründen Önce Bankaları Etkiliyor

Corona virüsü salgınının New York’a ulaşmasının ardından birçok banka personellerini tahliye etmeye başladı. Wall Street önümüzdeki aylarda virüs nedeniyle sorun yaşayacakken Bitcoin ticaret platformlarının herhangi bir ofise gerek olmadan çalışabilmesi dolasıyla etkilenmesi beklenmiyor. Tüm dünyayı etkileyen salgın nedeniyle en büyük bankalardan bazıları, virüsün yayılmasıyla mücadele etmek için bir süre iş gücünü yeniden yapılandırmaya veya azaltmaya başladı. Diğer bankalar ise faaliyetlerini sürdürmek için başka yerlere taşınmayı planlıyor.. Wall Street’in yanı sıra Londra da corona virüsü nedeniyle sorun yaşıyor.

Ancak kripto sektörü en azından fiziksel olarak bu virüsten etkilenmişe benzemiyor. Birçok büyük kripto borsası çeşitli süreçleri işlemek için fiziksel yerlere sahip olsa da, çoğu değişim ve ticaret işlemi çevrimiçi olarak gerçekleştirilebilir veya taşınabilir durumda. Bu nedenle, kripto topluluğu, virüsün önemli ölçüde sektörü etkileyemeyeceğinden emin. Ayrıca bankalar ve finans kurumları da kripto sektöründe olduğu gibi faaliyetlerinin birçoğunu çevrimiçi olarak taşımaya çalışacaklar. Bu dönüşüm kripto paraların işleyişine de olumlu yansıyabilir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz