Corona Virüsü Bitcoin’i 2020’de 100.000 Dolara Çıkartabilir

Gazeteci ve trader Max Kaiser Bitcoin’in bu yıl içerisinde ciddi yükseliş yaşayacağını iddia etti. Kaiser’e göre Corona virüsü sebebiyle global ekonomideki bozulmaya müdahale edecek olan Ameriken Merkez Bankası Fed, faiz indirimlerine gitmeye ve piyasaya para dağıtmaya devam edecek.

2020, 2008 krizinin ikinci kısmıdır” diyen Kaiser, küresel paniğin bu yıl Bitcoin alımı üzerinde derin bir etkisi olacağını söyledi. “Bu durum fiyatı 100.000 dolara ve daha fazlasına fırlatacak olan bir küresel finansal krizdir.” analizinde bulundu.  Fed’in para basarak dünya ekonomisine pompalaması ile dolarda yaşanacak değer kaybı ortamının Bitcoin’e yaraması bekleniyor.

binance

Bununla birlikte Tom Lee gibi uzmanlar ise olası bir global krizin öncelikle Bitcoin’e yarayabilecek olsa da büyük çaplı global bir resesyon olması durumda Bitcoin’in de olumsuz etkilenebileceği uyarısında bulunuyorlar.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz