CoinMetrics Ethereum Tabanlı Tether Raporunu Yayınladı

Blockchain araştırma firması CoinMetrics tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, Ethereum tabanlı stablecoin Tether (USDT) Haziran ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini ulaşarak zirveyi gördü ancak Temmuz ayında düşüş yaşadı. CoinMetrics raporu Haziran ayında 140.000’den fazla aktif adrese ulaşan USDT-ERC20 token’i Temmuz ayında ise 120.000’in altına düştüğü ortaya çıkardı.

Mart ayı ortasında yaşanan piyasa çöküşü ile birlikte yatırımcılar stablecoinleri tercih etmeye başladı. Bu nedenle Ocak ayına oranla Ethereum blok zincirinde oluşturulan yeni USDT adreslerinin sayısı Mayıs ayında 10 Kat daha fazlaydı. Ayrıca CoinMetrics’e göre, en iyi stablecoin olarak bilinen Tether işlemleri bir yılda %450’den fazla artış gösterdi. Tether ağ üzerinde o kadar baskın bir güç haline geldi ki, ETH’deki tıkanıklığının ardındaki bir numaralı neden olarak kabul ediliyor.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz