Coinbase, Yaklaşık 1.100 Çalışanını İşten Çıkardı

Coinbase
coinbase

Borsa, işgücünü kabaca %18 oranında azaltıyor. CEO Brian Armstrong, şirketin “çok hızlı büyüdüğünü” kabul ediyor. Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, Coinbase Global’in (COIN) maliyet düşürme planının bir parçası olarak yaklaşık 1.100 çalışanını işten çıkardığını söyledi. Coinbase başlangıçta Mayıs ayında işe alım planlarını azaltacağını ve daha sonra yeni iş tekliflerini iptal edeceğini söyledi. Şirket, en son planın, 10 Haziran itibariyle işgücünü yaklaşık %18 oranında azaltmayı içerdiğini ve ardından mevcut çeyreğin sonunda yaklaşık 5.000 toplam çalışana sahip olacağını belirterek, planın ikinci çeyreğin sonuna kadar uygulanmasını beklediğini de sözlerine ekledi. Coinbase, toplam yeniden yapılandırma giderlerinin 40 milyon ila 45 milyon dolar arasında olacağını tahmin ediyor.

Salı sabahı Coinbase CEO’su Brian Armstrong, tüm çalışanlarla paylaşılan bir not yayınladı. Armstrong, başka bir kripto kışının potansiyeline değinmeden önce, “10 yılı aşkın bir ekonomik patlamanın ardından bir resesyona giriyor gibiyiz” dedi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBill Gates NFT’leri Eleştirdi
Sonraki İçerikMicroStrategy, Bitcoin Kredisinde Teminat Çağrısıyla Karşı Karşıya Değil

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz