Coinbase Kullanıcılarının Altconlere İlgisi Arttı

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in kullanıcılarının Bitcoin satın aldıktan sonra altcoinlere ilgi gösterdikleri ortaya çıktı. Coinbase tarafından yapılan araştırmaya göre, Bitcoin satın alan borsa kullanıcılarının çoğu daha sonra portföylerini diğer kripto para birimleriyle çeşitlendiriyor. Araştırma kullanıcıların özellikle boğa piyasaları sırasında altcoinlere daha fazla ilgi gösterdiklerini gösterdi.

Bitcoin lider kripto para birimi olmasına rağmen volatil bir kripto para birimidir bu nedenle yatırımcılar altcoinlere ilgi göstermeye başladı. Coinbase açıklamasında altcoinler için beklenenden daha büyük işlem hacimleri gördüklerini belirtti. Borsa ilk olarak 2017 boğa piyasasında bu eğilimi fark etti, daha sonra Tezos ve Chainlink gibi altcoin’leri borsasında listelemesiyle birlikte bu durum daha da belirgin hale geldi. Bununla birlikte Coinbase Bitcoin’in tacını hiçbir kripto paranın alamayacağının da altını çizdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz