Coinbase CEO’su Gibi Davranan Dolandırıcılar 50 Bin Dolardan Fazla Çaldılar

6 Nisan tarihinde dolandırıcılar 1.63 milyon aboneye sahip bir YouTube kanalı olan TopTenz’i hacklemeyi başardı. Kanal “CoinbasePRO English” olarak yeniden adlandırıldı. Dolandırıcılar Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un izleyici sorularını yanıtladığı eski bir video yayınladı.

Bununla birlikte dolandırıcılar yayınladıkları videoya bir Bitcoin adresi ve QR kodu eklediler ve bu adrese Bitcoin yolladıkları takdirde izleyicilere gönderdikleri miktarın iki katını yollayacaklarını belirttiler. Bu adrese sırasıyla toplamda 7.2 BTC gönderildi ve 51.200 doların üzerinde para çalmayı başladılar. Uzun süre yayında kalan video en sonunda Youtube tarafından kaldırıldı. Bu durum bize insanların hala bedava para için ellerindeki kriptolardan olduklarını gösterdi. Hiçbir şekilde para gönder ben sana iki katını vereyim şeklinde reklam yapan dolandırıcılara itibar edilmemeli.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz