Citi Kripto Para Hizmetleri Başlatmayı Planlıyor

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan Citi, kullanıcılarından gelen talep doğrultusunda kripto para sektörüne girmeyi hedefliyor. Bugün yayınlanan habere göre Citi, kripto endüstrisine giren bir sonraki Wall Street bankası olabilir. 7 Mayıs tarihinde Financial Times’a konuşan bankanın küresel döviz müdürü Itay Tuchman, Citi’nin kripto ticareti, finansmanı ve saklama hizmetlerini başlatmayı düşündüğünü belirtti.

Tuchman, “Bizim bakış açımıza göre farklı seçenekler var ve kullanıcılarımıza en iyi hizmeti nerede sunabileceğimizi düşünüyoruz” dedi. Ancak Tuchman, Citi’nin somut kararlar vermek için acele etmediğini söyledi. Bank of New York Mellon, Goldman Sachs gibi bankalar son zamanlarda kripto para sektörüne girdi. Amerika’nın en eski bankası olan Bank of New York Mellon Corp. lider kripto para birimi Bitcoin’i destekledi. Son olarak Goldman Sachs, kullanıcılarına yeni Bitcoin türevlerini tanıttı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz