Çin’in Yunnan Kentindeki Tüm Büyük Bitcoin Madencilik Çiftlikleri Kapatıldı

Çin
Çin

Kripto madenciliği şirketi Foundry’nin başkan yardımcısı Kevin Zhang, Çin’in en güneybatı eyaleti olan Yunnan’da tüm büyük Bitcoin madencilik çiftliklerinin kapatıldığını iddia etti. Zhang’a göre, hükümet Çin Komünist Partisi’nin 1 Temmuz’da kutlanacak olan 100. yıldönümünün zirvesinde Bitcoin madenciliğine yaptığı baskılarını artırdı. Bol hidroelektrik gücüyle tanınan Yunnan, Sichuan ile birlikte önemli bir madencilik merkeziydi. Ancak Çin hükümeti Bitcoin madenciliğini yasakladı.

Foundry’nin başkanı Zhang, isimsiz bir kaynaktan aldığı bilgilere göre eyaletteki tüm madencilik çiftliklerinin potansiyel olarak kapatılabileceğini paylaştı. Sichuan, Qinghai, İç Moğolistan da Bitcoin madenciliğini yasaklayarak Çin’deki tüm endüstriyi etkin bir şekilde ortadan kaldırdı. Bu arada Zhang, tüm kripto para madencilerinin şaşırtıcı bir şekilde %90’ının bu ayın sonuna kadar çevrimdışı olacağını tahmin ediyor.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikTwitter Bugün 140 NFT Yayınladı
Sonraki İçerikTwitter CEO’su Ethereum Satın Almayacağını Söyledi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz