Çin’in 5 Yıllık Politika Planında Blockchain’e Yer Verildi

Çin
Çin

Çin 5 yıllık politika planında, Blockchain teknolojisinden bahsetti. Ülke çapında kripto para birimi yasağı bulunan Çin, yapay zeka (AI) ve “akıllı şehirler” gibi teknolojileri kullanmaya devam ediyor. Birçok şehir, “akıllı şehirler” girişimlerinin bir parçası olarak halihazırda Blockchain uyguluyor. Bununla birlikte yeni bir blockchain programının başlatılmasıyla BSN (Blockchain Service Network) Çin, kendi blockchain tabanlı internet sistemini geliştirme konusunda kararlı davrandı.

Blockchain hakkında konuşan Başkan Xi Jinping, Blockchain’in “teknolojik yenilik ve endüstriyel dönüşümün bir sonraki turunda önemli bir rol oynayacağını” vurguladı. Çin’i küresel bir lidere dönüştürmeyi amaçlayan Başkan Xi, Çin’in gelişmekte olan dijital ekonomisiyle yakından ilgileniyor. Başkan Xi Jinping’in Vizyon 2035 stratejisinin bir parçası olarak Blockchain’in, Çin’in teknolojik ilerlemesinde dönüştürücü bir rol oynayacağı düşünülüyor. Bu arada Blockchain teknolojisini benimsemesine rağmen Çin’de kripto paraların kabul edilip edilmeyeceği belirsiz. Çin, kripto para birimini yasa dışı sayarken, vatandaşlarının kripto ticaretini ve işlemlerini durdurmadı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz