Çin’den Blockchain Ticaret Platformuna 4.7 Milyon Dolarlık Fon

Çin Halk Bankası (PBoC), Blockchain ticaret finans platformu için Çin’in merkezi hükümetinden 4.7 milyon dolarlık fon sağladı. Çin son zamanlarda birçok kez Blockchain çözümlerini kullandı. Bu Blockchain platformu ilk olarak 2018’de Shenzhen’deki PBoC tarafından ortaya çıkarıldı. Platform, işletmeleri ve devlet daireleri arasında güvenli bilgi paylaşımı için transferleri kolaylaştırmak ve bir defter oluşturmak için tasarlandı.

Platform, PBoC’un Dijital Para Araştırma Laboratuvarı, Çin Bilimler Akademisi, önde gelen Çin üniversiteleri ve büyük yerel bankalar tarafından yönetilmekte. Çin medya kuruluşu Xinhua’ya göre bu platform ticari finansmanı işlemek için geçen süreyi yaklaşık 10 günden sadece 20 dakikaya indirdi. Bu platform sayesinde harcanan maliyetler yaklaşık %6 oranında azaldı. Böylelikle Blockchain Çin’de kurumsal finansman için verimlilik sağladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz