Çin’deki Bitcoin Madencileri Teksas’a Yöneldi

Çin kripto madenciliğini yasaklamaya devam ederken, madenciler alternatif yerler arıyor. Yasaklardan önce, tüm Bitcoin madenciliğinin yarısından fazlası Çin’de yapılıyordu. Çin, kripto madenciliği üzerindeki baskısını sürdürdü ve dünyadaki Bitcoin madencilerinin yarısından fazlasını durdurdu. Bunun üzerine Teksas, hükümet yetkililerinin artan düzenlemelerinin ardından Çin’den gelen kripto madencileri için popüler bir yer haline geldi. CNBC’ye göre, 2021 için madencilik güç numaralarının küresel dağılımı henüz tablo haline getirilmemiş olsa da, tahminler dünyadaki Bitcoin madenciliğinin %75’inin Çin’de yapıldığını gösteriyor.

Ancak yasakların ardından Çinli madenciler Teksas’a yöneldi. Teksas, düşük elektrik fiyatları ve kripto yanlısı yetkililer sebebiyle popüler bir seçenek olarak ortaya çıktı. CNBC, Çin’in toplam hash oranının %50’sinden fazlasının sonunda Teksas’a ulaşabileceğini tahmin ediyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz