Çin’de Üç Kurum Bitcoin ve Kripto Para Birimleri Konusunda Uyardı

Çinli ticaret birlikleri Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri konusunda bir uyarı yayınladı. Çin İnternet Finansmanı Derneği, Çin Bankacılık Derneği ve Çin Ödeme ve Takas Derneği ile ortak bir bildiri imzaladı ve halkı kripto para birimlerine yatırım yapmanın riskleri konusunda uyardı. 18 Mayıs tarihinde yayınlanan bildiriye göre, kripto para birimleri “gerçek para birimi” değildir ve mal ve hizmetler için bir borsa aracı olarak kullanılmamalıdır.

Ticaret birlikleri finansal kurumları ve diğer üye kuruluşları kripto ticareti işlemlerine girmemeleri konusunda bir çağrıda bulundu. Kurumlar ayrıca bireysel trader’ların kripto yatırımlarıyla ilgili risklere karşı dikkatli olmaları ve üye kurumların dijital para birimleriyle ilgili mevcut düzenleyici hükümlere uymaları gerektiğini hatırlattı. Bu arada Çin hükümeti 2017’de kripto para ihracını ve kripto ticaretini yasakladı ve büyük borsaları operasyonlarını ülke dışına taşımaya zorladı. Çin kripto paralar yerine Blockchain teknolojisini tercih ettiğini birçok defa gösterdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz