Çin ve Rusya Bitcoin’i Rezervlerine Ekleyebilir İddiası

Max Keizer’e göre Çin ve Rusya Bitcoin’i (BTC) benimseyebilir. Medya kanalı RT sunucusu Max Keizer Rusya ve Çin’in rezervlerine Bitcoin ekleyebileceğini söyleyerek çılgın bir teori ortaya attı. Keizer 2011’den bu yana lider kripto para Bitcoin’i desteklemektedir. Bununla birlikte eski borsacı yakın zamanda Bitcoin’in 400.000 dolar değerinde olabileceğini tahmin etti. Bu fiyat hedefi çılgınca gelse de, Keizer’in 2011 yılına ilişkin tahminleri gerçekleşti.

Yine de Keizer’in Çin ve Rusya’nın Bitcoin’i rezervlerine ekleyecekleri teorisi imkansız gibi görünüyor. Bitcoin kullanımı 2013’ten beri Çin’de yasak, Rusya ise bir kripto merkezi olmaktan çok uzak. Bank of Russia’dan Alexey Guznov, ülkede kripto para ticareti ve ihracını yasallaştırmaya karşı çıktı. Ancak, kripto para birimlerine sahip olmanın yasaklanmayacağını vurguladı. Vladimir Putin’in ise kripto paralara sıcak baktığı biliniyor.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz