Çin Merkez Bankası İçin Bitcoin Değersiz

Çin Merkez Bankası (PBOC), kripto para birimleri konusundaki duruşunu yumuşatmayacağını açıkça belirtti. Çin hükümetinin sözcüsü People’s Daily’ye göre, Finansal Tüketici Hakları Koruma Bürosu müdür yardımcısı Yin Youping, geçtiğimiz günlerde Bitcoin gibi dijital varlıkların yasal para olmadığını ve “gerçek bir değeri” bulunmadığını söyledi. Kripto para birimlerinin “saf yatırım spekülasyonu” olduğunu belirten Youping, insanları kriptolardan uzak durmaya çağırdı.

Kripto para birimlerinin artan popülaritesi nedeniyle, PBOC, kripto ticareti üzerindeki baskısını artırmaya başladı. Banka ayrıca, Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu ile iş birliği yaparak yasa dışı kripto para birimi bağış toplamayı “kararlı bir şekilde” kısıtlamak için çok fazla çalışma yaptı. Bununla birlikte PBOC, kripto para birimleriyle daha şiddetli bir şekilde başa çıkmak için bir çalışma mekanizması kurmayı planlıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz