Çin Ethereum Madencilik Havuzunu Kapattı

ethereum
ethereum

Çin baskısı nedeniyle başka bir Ethereum madencilik havuzu kapanmak zorunda kaldı. Dördüncü en büyük Ethereum madencilik havuzu olan Beepool, Pekin’in kripto karşıtı duruşunu takiben operasyonları kapatacak. Çin merkezli Ethereum madencilik havuzu Salı günü yaptığı açıklamada, “en son düzenleyici politikalara yanıt olarak” operasyonları askıya alacağını duyurdu. Hemen geçerli olmak üzere, yeni kullanıcıların kaydı ve mevcut kullanıcılar için alt hesapların eklenmesi durdurulacak ve tüm madencilik erişim sunucularının 15 Ekim’e kadar çalışmayı durdurması bekleniyor.

Duyuru, ikinci en büyük Ethereum madencilik havuzu olan SparkPool’un benzer nedenlerle ay sonuna kadar operasyonları askıya alacağı haberlerinin çıkmasından sadece bir gün sonra geldi. BeePool ve SparkPool, Ethereum’un hash oranının dörtte birinden fazlasını oluşturuyor. Madencilik baskısı, aylardır ülkeden madencilik operasyonlarının büyük bir çıkışını gören Bitcoin madenciliğine odaklandı. Şimdi, Çin hükümetinin odağı Ethereum’a kaymış görünüyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikThe Sims Yaratıcısı NFT Oyunu Hazırlıyor
Sonraki İçerikİsviçre İlk Kripto Varlık Fonunu Onayladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz