Charles Hoskinson’a Göre Tesla Bitcoin Yerine Cardano’yu Tercih Etmeli

Cardano’nun arkasındaki milyarder, Bitcoin’in sürdürülebilirlik ve programlanabilirlik eksikliğini hedef aldı. Lex Fridman podcast’ine konuşan IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Tesla’nın Bitcoin yerine Cardano’yu benimsemesi gerektiğini söyledi. Hoskinson, Tesla şirketinin sürdürülebilirliği ve karbon nötrlüğünü gerçekten önemsiyorsa en büyük kripto para birimi Bitcoin’i bırakması gerektiğini ifade etti. Hoskinson yaptığı açıklamada “Alternatif enerjiye, sürdürülebilirliğe, karbon azaltımına ve karbon nötrlüğüne gerçekten önem veriyorlarsa, enerji tüketimini sınırlamak için yerleşik bir mekanizmanın olmadığı bir sistemde olamazsınız.” dedi.

İklim değişikliği endişelerinin yanı sıra Hoskinson, Bitcoin’in “en az programlanabilen kripto para birimi” olduğunu dile getirdi. Ayrıca Cardano kurucusu Hoskinson, proof of stake token’i Cardano’nun Bitcoin’den daha iyi olduğunu iddia etti. Hoskinson, Cardano’nun Bitcoin’e kıyasla 1,6 milyon kat daha verimli olduğunu söyledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz