Charles Hoskinson: Cardano Ethereum 2.0’dan Daha Üstün

Cardano (ADA) geliştiricisi Charles Hoskinson, Yahoo Finance’de, Ethereum’u proof of stake’e (PoS) geçiren Ethereum 2.0 güncellemesiyle Cardano’yu kıyasladı. Hoskinson Ethereum’un ETH 2.0’a geçmesiyle birlikte kendini öldürdüğünü belirtti. Cardano’nun PoS’da pazar lideri olduğunu ve “mücadeleye liderlik ettiğini” iddia eden Hoskinson, bu pazara ilk Cardano’nun girdiğini söyledi.

Cardano’nun yaratıcısı, Eth 2.0’ın yönetim konusunda “boyun eğdiğini” ve bu durumun, kurucuları emekli olduktan veya itibarını yitirdikten sonra ekosistemin gelişmesini zorlaştıracağını söyledi. Ayrıca Ethereum’un, yan zincirler için özel hükümler oluşturan Cardano, Polkadot, Cosmos gibi protokollerden daha az birlikte çalışabilir olduğunu belirtti. Son olarak Hoskinson, Eth 2.0 ve Cardano’nun farklı teknolojiler ve felsefeler üzerinde farklı kullanıcı tabanlarına sahip olduğunu ifade etti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz