ChainSwap Saldırıya Uğradı, Birçok Altcoin Etkilendi

ChainSwap (ASAP), akıllı sözleşmesindeki kritik bir güvenlik açığı sebebiyle saldırıya uğradı. Hackerlar yaklaşık 8 milyon dolar çaldı. ChainSwap yaptığı açıklamada olay araştırılırken kullanıcılarının yerel token’i satın almaması gerektiğini belirtti. Ayrıca proje bireysel cüzdanlardaki fonların güvenli olduğunu iddia etti, ancak gönderme ve çekme işlevleri henüz devam ettirilmedi.

Bu saldırının ardından 10’dan fazla token etkilendi. UniFarm (UFARM), Optionroom (ROOM), OroPocket (ORO) ve diğer projeler, tüm likiditeyi Uniswap ve Pancakeswap’tan geçici olarak çekmeye karar verdi. Umbrella Network (UMB), 230 bin dolar değerindeki yerel token’leri geri aldığını ve bunların nasıl harcanacağına karar vermenin topluluğa bağlı olduğunu duyurdu. Hack, bazı çalkantılı fiyat hareketlerine neden oldu. Etkilenen tokenlerden biri olan Wilder World (WILD), CoinGecko verilerine göre toparlanmadan önce %99,8 çöktü.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz