Chainalysis Kullanıcılarını Gözetleyip Bundan Para Kazandığı İçin Suçlandı

Weiss Crypto Ratings, Blockchain soruşturma firması Chainalysis’i suçladı. Bugün yapılan açıklamaya göre Weiss Crypto Ratings ünlü DLT analitik ajansı Chainalysis’i düzenli kullanıcılara casusluk yaptığı ve bunun için ödeme aldığı gerekçesiyle eleştirdi.

Weiss Crypto Ratings, Chainalysis’in beş yıl içinde halka açık Blockchain kullanan insanların casusluğunu yaptığı için ABD hükümetinden 10 milyon dolardan fazla para aldığını açıkladı. Ayrıca Weiss Ratings, firmanın daha da alacak 14 milyon dolar parası olduğunu ekledi.

binance

Bu haftanın başlarında Chainalysis’in kurucu ortağı Jonathan Levin’in tam şeffaflığın kripto için iyi olmadığını söyledi ancak daha önce firma gizliliğinin önceliği olduğunu bildirmişti.

Chainalysis, IRS ve FBI gibi yasal kurumlar için ana veri kaynağıdır. Weiss Ratings ise Chainalysis’i halka açık Blockchain kullanan insanlara karşı casusluk yaptığı ve bunun için hükümetten ödeme aldığı için firmayı iki yüzlülük ile suçladı.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz