Chainalysis CEO’su: BTC Hala 100 Bin Dolara Yükselebilir

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Chainalysis Başkanı, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 100 bin doları geçebileceğine inanıyor. Chainalysis CEO’su ve Kraken’in kurucu ortağı Michael Gronager, benimseme genişledikçe ve düzenleyici netlik yavaş yavaş ortaya çıktıkça, Bitcoin’in 2021’in sonunda hala 100 bin dolar seviyesini geçebileceğine inanıyor. Gronager, Bitcoin fiyatının ana itici gücünün son zamanlarda 5 Ağustos’ta Londra hard fork uygulamasından sonra yükselen Ethereum olduğunu düşünüyor. Chainalysis CEO’su, Ethereum ile birlikte, Bitcoin de dahil olmak üzere diğer kripto para birimlerinin arttığını belirtti. Solana (SOL) birkaç saat önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 145 dolara ulaştı ve ADA 3 dolar seviyesine yükseldi.

Bitcoin ile ilgili El Salvador konusuna da değinen Gronager, nüfusun yaklaşık %65’i BTC ile ödeme almak istemediğini iddia etse de, El Salvador’un Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak benimsemesinin olumlu etkisinden de bahsetti. Gronager, El Salvador’daki veya herhangi bir diğer küçük ülkedeki insanların USD gibi basit ve alışkın oldukları şeylere tutunma ihtimalinin yüksek olduğunu ve Bitcoin’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını pek bilmediklerini belirtti. Gronager’a göre sonunda, hükümet bunu benimsediğinde, BTC kullanmanın USD kullanmak kadar basit olduğunu görecekler.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz