CFTC: SEC’in Kripto Üzerinde Yetkisi Yok

Eski CFTC başkanı Christopher Giancarlo, CFTC’nin Bitcoin ve kripto için piyasaları düzenleme deneyimine sahip tek ABD düzenleyici kurumu olduğunu savundu. Kısa süre sonra Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) bir komisyon üyesi, kripto düzenlemesinin SEC’in yetki alanına girmediğini iddia etti. CFTC komiseri Brian Quintenz Çarşamba günü Twitter’da Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin SEC yerine CFTC tarafından düzenlenmesi gerektiğini dile getirdi. Quintenz, kripto para birimlerinin emtia olduğunu ve bu nedenle SEC tarafından düzenlenen menkul kıymetlerin aksine CFTC’nin yetki alanına girdiğini vurguladı.

Quintenz’in sözleri, eski CFTC başkanı Christopher Giancarlo’nun Twitter’da benzer bir açıklama yapmasından yaklaşık yarım saat sonra geldi. Giancarlo, “Biden Yönetimi mantıklı kripto para düzenlemesi konusunda ciddiyse, bir CFTC başkanı ataması gerekiyor” dedi. Yeni açıklamalar, görünüşe göre, SEC başkanı Gary Gensler’in, merkezi olmayan borsalarla düzenleyici kapsamı genişletmek için kripto endüstrisinin düzenleyici gözetiminin artırılması çağrısında bulunan son sözlerine yanıt olarak geldi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikEthereum Londra Hard Fork’u Nedir?
Sonraki İçerikETH Londra Hard Fork’u Sonunda Yayınlandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz