Cem Uzan’dan Kripto Para Manifestosu

Genç Parti’nin 5. olağan kongresine telekonferans ile katılan Cem Uzan parti politikalarını açıklarken kripto paralara da ciddi yer ayırdı. Kripto paraları geleceğin parası olarak tanımlayan uzan Türkiye’nin bu konudaki merkezlerden biri olabileceğiniz söyledi.

Manifestosunda kriptolardan detaylı olarak bahseden Uzan; “Yepyeni bir yeni yüzyılda yaşıyoruz. Dünya değişiyor, ekonomi değişiyor, para piyasaları değişiyor. Ben az ve öz konuşmayı severim. Laf kalabalığını pek beceremem. Yeni dünya ekonomisinde en önemli şeylerden biri kripto paradır. Kripto para önümüzdeki yüzyılın para birimidir. Nasıl bugün dolar, euro, sterlin, ruble, yuan, lira bir sürü para mevcut ise kripto paralarda da bir sürü değişik kripto para çeşidi mevcut. Bütün bunların borsası, kripto para birimi borsası ve kıyı bankacılığı… Tüm Avrupa için olacak olan bir merkezde odaklanacak. Türkiye’deki bu merkez Avrupa için en önemli merkezlerden biri olacak. Bu konularda İzmir merkez olarak teşvik edilecek, finanse edilecek ve İzmir kripto paranın merkezi olacak.” dedi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz