İngiltere Merkez Bankası CBDC Direktörü Dijital Paraların Önemini Vurguladı

İngiltere Merkez Bankası CBDC direktörü Tom Mutton, dijital para birimleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Merkez bankası tarafından üretilen para biriminin dijitalleştirilmesinin gelecekte birçok faydası olabileceğini belirtti. Mutton ayrıca CBDC’lerin İngiltere’nin gelecekteki gelişimine fayda sağlayacağını ve güvenlik açısından dünyanın en güvenli para birimi olacağını da sözlerine ekledi.

CBDC direktörü, İngiltere hükümetinin ve İngiltere Merkez Bankası’nın CBDC üzerinde çalışmaya devam etmesi gerektiğini ifade etti. CBDC için İngiltere’nin uzun bir yolu olduğunu söyleyeren Mutton, bir an önce CBDC çalışmalarına başlanması gerektiğini vurguladı. Pek çok ekonomist ve güvenlik uzmanı Mutton’u desteklerken, son yıllarda artan siber saldırılar ve tehditler karşısında merkez bankalarının çok büyük çaba sarf etmesi ve olağanüstü güvenlik önlemleri alması gerektiği konusunda kararlılar.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz