Cathie Wood: SEC Kararı Coinbase Hisselerini Azaltmamıza Neden Oldu

Cathie Wood
Cathie Wood

Ark Investment CEO’su, yaklaşmakta olan bir SEC soruşturmasının “düzenleyici” belirsizliğe neden olduğunu söyledi. Ark Invest CEO’su Cathie Wood Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Coinbase’de işlem gören dokuz tokeni kayıt dışı menkul kıymetler olarak etiketlemesinin, firmanın kripto para borsasında sahip olduğu hisselerin bir kısmını satmasına neden olduğunu doğruladı. Bloomberg’e göre Wood, SEC’in sadece birkaç gün önce gelen iddiasının kripto endüstrisi için bir dereceye kadar düzenleyici “belirsizliği” tetiklediğini söyledi. 26 Temmuz’da Ark Investment, Coinbase’de 75 milyon dolar değerinde 1.4 milyonun üzerinde hisse sattı.

Fonun web sitesine göre, Wood’un şirketi hala şirkette 451 milyon doların üzerinde hisseye sahip. Ark Investment, Nisan 2021’de Nasdaq’ta piyasaya çıktığından beri Coinbase hissesi satın alıyordu. Bloomberg’in bildirdiğine göre, Haziran ayı sonunda 8.95 milyon hisseye sahip olan Coinbase’in üçüncü en büyük hissedarıydı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikZcash, Yüzde 14 Arttı
Sonraki İçerikDogecoin Direnç Seviyesine Ulaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz