Cardano ve Chainlink Güçlerini Birleştiriyor

Cardano ve Chainlink
Cardano ve Chainlink

Cardano, Oracle’ı entegre ederek akıllı sözleşmeler oluşturan geliştiricilere ekstra destek sağlamak için Chainlink ile iş birliği yapacağını duyurdu. Cardano ekibi, Chainlink’in oracle’larının entegre edilmesiyle sonuçlanacak olan Chainlink ile bir ortaklık ilan eden bir blog yazısı yayınladı. Bu ortaklık geliştiricilerin Cardano DeFi uygulamaları için akıllı sözleşmeler oluşturmasına yardımcı olacak. IOHK’nın kurucusu Charles Hoskinson, gelişmiş akıllı sözleşmeler için Chainlink oracles’ın gerekli olduğunu ve Cardano blok zincirine gerçek dünya verilerini sağlayacaklarını belirtti.

Chainlink’in Oracle ağları, blockchain ağlarına veri sağlıyor ve akıllı sözleşmelerin seçim sonuçları, spor istatistikleri, kripto oranları vb. ile çalışmasına izin veriyor. Chainlink oracle’ları, herhangi bir DLT ağında hibrit akıllı sözleşmelerin yürütülmesine yardımcı olur. Şu anda Chainlink, DeFi uygulamalarında, oyun uygulamalarında, sigortacılıkla ilgili platformlarda ve diğer önde gelen endüstrilerde milyarlarca ABD Doları güvence altına alıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikDeFi’de Kilitlenen Ethereum Sayısı Rekor Kırdı
Sonraki İçerikElon Musk Her Zaman DOGE Topluluğunun Desteğini Alacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz