Cardano OBFT Hard Fork’unu Başlattı

Cardano (ADA)
Cardano (ADA)

Cardano cephesinde merakla beklenen OBFT hard fork’u gerçekleştirildi. Hoskinson, birkaç saat önce Twitter hesabından Ouroboros BFT hard fork’unun başarılı bir şekilde başlatıldığını duyurdu.

binance

Cardano’nun proof of stake protokolünün güncellemesi 20 Şubat tarihinde ADA kullanıcılarını etkilemeden gerçekleştirilmişti. OBFT fork’u Byron ana ağında konuşlandırıldı. IOHK’dan Tim Harrison, Cardano ağının yükseltme işleminden sonra daha yüksek işlem hızına ve taşınabilirliğine ulaşabileceğini açıkladı. Ouroboros Genesis protokolü ile güçlendirilecek olan Shelley ana ağının Cardano’yu en merkeziyetsiz Blockchain projesine dönüştürmesi bekleniyor.

Ayrıca bu hard fork Shelley döneminden önce gerçekleşecek ağ yükseltmelerinden sadece biri. Kesin bir zaman çizelgesi belirsizliğini korurken, bu güncellemelerin yaklaşık iki ay içinde Harrison tarafından gönderilmesi bekleniyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz