Cardano Kurucusuna Göre Ethereum Bitcoin’e Karşı Zafer Kazanacak

Lex Friedman’ın podcast’ine konuk olan Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Bitcoin hakkında birkaç önemli açıklamada bulundu. Her şeyden önce Hoskinson, Bitcoin ağının Ethereum’a kıyasla aşırı yavaş olduğunu dile getirdi. Cardano kurucusu, Bitcoin’in proof of stake token’lerine karşı hız ve işlevsellik kaybettiğini söyledi. Ayrıca Bitcoin’in proof of work mekanizmasını eleştirdi.

Hoskinson, Bitcoin’in en büyük düşmanının yine kendisi olduğunu belirtti. Hoskinson’a göre Bitcoin’in ağ etkileri, bir marka adı ve düzenleyici onayı var ancak sistemi değiştirmenin, sistemindeki bariz kusurları düzeltmenin bile yolu yok. Bitcoin’den farklı olarak Hoskinson, en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un birçok avantajı olduğunu dile getirdi. Hoskinson ayrıca, Bitcoin ve Ethereum arasındaki savaşta Ethereum’un kazanacağını dile getirdi. Kripto para birimlerindeki savaşın erken bir aşamada olduğunu ve birkaç blok zincirinin halihazırda blok zinciri pazarının büyük bir kısmı için mücadele ettiğini söyledi. Yine de Hoskinson, Cardano’nun bu savaşta diğerlerine kıyasla ciddi bir rakip olduğunu öne sürdü.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikECB Yönetim Kurulu Üyesi: Dijital Euro Mahremiyete Önem Verecek
Sonraki İçerikMicroStrategy Artık 105 Binden Fazla BTC’ye Sahip

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz