Cardano Kurucusu Stablecoin Oluşturma Planını Açıkladı

Weiss Ratings ajansı, Cardano‘nun kurucusu Charles Hoskinson’ın DAI’ye benzer bir mekanizma kullanarak Cardano’da stablecoin yaratmayı planladığını tweetledi. ADA bunun temeli olacaktır. Ajansın yaptığı açıklamaya göre DAI şimdiye kadar kripto dünyasında oluşturulmuş en güvenilir stablecoin ancak daha fazlası olmalı. Ayrıca DAI gibi stabilcoinlerin merkezi bir arıza noktasının bulunmaması USDT veya USDC gibi kripto paralara göre büyük bir avantajdır.

binance

Ajansın yaptığı bu açıklamanın ardından Charles Hoskinson, Cardano bunu yaparsa herkesin aklını uçuracağını söyleyerek tweet’e cevap verdi. CEO zaten yedi yıldır stablecoin oluşturmayı düşündüğünü de sözlerine ekledi. Ayrıca Cardano tabanlı bir stablecoin’in ADA kullanıcılarına nasıl fayda sağlayacağına dair bir soruya yanıt veren Hoskinson, bunun stablecoin için teminat olacağı için ADA’ya olan talebi artıracağını söyledi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz