Cardano (ADA) Zirveden Yüzde 50 Düştü

Cardano (ADA)
Cardano (ADA)

Cardano’nun temel bir yerel varlığı olan ADA, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra değer kaybetti ve çok aylı serbest düşüşünde 1,5 dolara geriledi. 2 Eylül 2021’de ADA fiyatı, akıllı sözleşme işlevinin etkinleştirilmesinin arifesinde 3.10 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu büyük yükseltme, Eylül ortasında Alonzo hard-fork ana ağ aktivasyonunun bir sonucu olarak hayata geçti. Ancak daha sonra token çok haftalı bir “ayı piyasasına” girdi. 26 Kasım 2021’de 9 Ağustos’tan bu yana kaydettiği en düşük seviyeye geriledi.

Ana akım türev ticaret platformu olan eToro’nun Cardano’nun ADA’sını listeden çıkarması tokenin değer kaybetmesine neden oldu. eToro, 26 Aralık 2021’den itibaren ABD’li müşterilerinin ADA ve Tron’s Tronics’te (TRX) pozisyon açmasını kısıtladı. Cardano’nun mucidi Charles Hoskinson, eToro’nun kararını çoktan eleştirdi ve bunu kripto ve blok zinciri alanında küresel bir düzenleyici standart eksikliğine bağladı. Hoskinson, 2022’nin ekosistemi için muhteşem bir yıl olacağından emin. Önümüzdeki yıl için yol haritasından bahsederken, ağı “canlı bir ekosistem” olarak nitelendirdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz