Büyük Şirketler Bitcoin ETF’si İçin SEC’ten Onay Bekliyor

Birçok büyük firma Bitcoin ETF’si için başvurdu ancak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) şimdiye kadar hiçbir başvuruyu onaylamadı. Bitcoin ETF’si için onay bekleyen büyük firmalar arasında Winklevoss ikizlerinin sahibi olduğu Gemini borsası, Anthony Scaramucci’nin sahibi olduğu SkyBridge Capital, New York Dijital Yatırım Grubu (NYDIG), ETF sağlayıcısı VanEck ve kripto endeksi sağlayıcısı Bitwise bulunuyor. Son olarak bu listeye yatırım devi Fidelity katıldı. Fidelity dün bir Bitcoin ETF için başvuruda bulunduğunda, SEC tarafından onay almayı bekleyen şirketlerden biri oldu.

ABD’de Bitcoin ETF başvuruları reddedilirken, Kanada ve Brezilya’da toplamda dört adet Bitcoin ETF’si onaylandı. Şu anda Kanada’da aralarında toplam 16.600 Bitcoin yani 843 milyon dolar bulunduran üç Bitcoin ETF bulunuyor. Bununla birlikte kısa süre önce Brezilya’da bir Bitcoin ETF başlattı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz