Büyük Firmalar Kripto Artışını Tetikledi

PricewaterhouseCoopers’a göre büyük yatırım firmaları fiyatları etkileyerek kripto yatırım piyasasına yoğun bir şekilde dahil oluyor. Çok uluslu profesyonel hizmetler PricewaterhouseCoopers (PWC), yatırım firmalarının bu sene blok zinciri ve kripto endüstrisine büyük miktarda yatırım yapmaya devam ettiğini paylaştı. PwC Kripto Lideri Henri Arslanian, önemli şirketlerin piyasaya büyük yatırımlar yaptığını belirtti. Arslanian, fiyat enflasyonu nedeniyle küçük firmaların daha büyük firmalarla rekabet edemediğini itiraf etti.

2021, kripto ve blok zinciri sektörlerine rekor miktarda risk sermayesi yatırıldığını gördü. Haziran 2021’in ortasına kadar 17 milyar dolarlık kripto yatırımı gerçekleştirildi. Sektördeki bir önceki yıllık yatırım rekoru, 2018 yılında 7,4 milyar dolarla kaydedilmişti. Bu arada büyük firmalar mevcut piyasa yatırımlarına devam ediyor. Kısa süre önce, FTX borsası SoftBank, Coinbase Ventures ve Sequoia Capital gibi büyük firmalar tarafından yönetilen 900 milyon dolarlık şaşırtıcı bir B Serisi finansman turunu duyurdu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikPeter Brandt’e Göre Cardano (ADA) Düşebilir
Sonraki İçerikBTC 42 Bin Dolara Yükseldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz