Buterin ve Winklevoss Kardeşler Twitter’ın Sansürlenmesi Hakkında Konuştu

Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin ve Gemini borsası kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss, sosyal medya sansürü hakkında görüşlerini Twitter hesaplarından dile getirdiler.

Buterin ABD Başkanı Donald Trump’ın George Floyd’un bir polis tarafından öldürülmesinin ardından karışan Minnesota eyaleti ile ilgili attığı tweet’e atıfta bulundu. Buterin daha önce hükümetleri düzenleyen şirketlerin yükselişinden bahsettiğini ancak bu durumda ABD başkanının şiddete teşvik gerekçesiyle Twitter’ın uyguladığı sansüre dikkat çekti.

binance

Bununla birlikte Gemini borsası kurucu ortağı Cameron Winklevoss Twitter’ın uyguladığı sansür ile ilgili konuştu. Winklevoss “Bir telefon şirketinin aramalarınızı gerçekte kontrol ettiğini veya postane bilgilerinin postanızı kontrol ettiğini düşünün.” dedi.

Cameron’un kardeşi Tyler da George Orwell’in 1945 tarihli Animal Farm isimli kitabından ortak bir alıntı yaparak eyleme karşı çıktı. “Tüm tweetler eşit, ancak bazı tweetler diğerlerinden daha eşittir,” diye yazdı.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz