Buterin Ethereum ve ETH 2.0’ın Birleşeceğinden Emin

Vitalik Buterin Ethereum (ETH) Londra yükseltmesinin piyasaya sürülmesinin ardından yaklaşan birleşme konusunda daha emin hissediyor. 6 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen bir Bloomberg röportajında Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, “Londra” hard forkunun başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinin ardından Ethereum ve Eth 2.0’ın birleştirilmesi konusunda “kesinlikle” daha inançlı olduğunu ifade etti.

Dün, uzun süredir beklenen Londra hard fork’u yayınlandı. Güncellemenin ardından ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum’un fiyatı yükseldi. Hard fork, deflasyonist Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559’u içerdiği için oldukça önemliydi. Buterin’e göre, proof of stake algoritmasına geçtikten sonra, Ethereum’un enerji tüketimi yüzde 99’un üzerinde düşecek. Bu arada başlangıçta 2019 için planlanan Ethereum 2.0’ın tam sürümünün 2022’de gerçekleşmesi bekleniyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz