Bugünkü BTC Düşüşünün Sebebi Belli Oldu!

Bitcoin bugün uzun bir süreden sonra 9000 doları kırdıktan sonra flaş bir düşüşle 8500 Dolara gerilemişti. Deribit opsiyonlu işlemler borsasının ortaya koyduğu grafiğe göre birileri saat 14:00-14:10 arasında tam 101 milyon dolarlık short pozisyonda vadeli işlem sözleşmesi gerçekleştirdi.

Deribit’deki balinalar tarafından gerçekleştirilen devasa manipülatif likiditasyon işlemlerine piyasanın tepkisinin eklenmesi sonucu Bitcoin (BTC) %6’ya yakın düşüş yaşadı.

binance

Böyle bir durumun gerçekleşmesi çeşitli kripto analistleri tarafından bekleniyordu. Bu dramatik likiditasyondan bir kaç saat önce analist Michael van de Poppe “CME Gap” ismini verdiği vadeli sözleşmelerde oluşan balona dikkat çekmişti.  Analist; 9000$ seviyelerinin kaybedilip negatif bir ayrışma yaşanırsa Bitcoin de 8250 / 8600 dolar bandına çekilebilir demişti. Kısa süre sonra 8500 dolarlara düşen Bitcoin fiyatı bu yazı hazırlandığı sırada 8600$ seviyesinden işlem görmektedir.

 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz