Bu Belgesel Bitcoin’in Afrikayı Nasıl Geliştirdiğini Anlatıyor

“Banking on Africa: The Bitcoin Revolution” (Afrika Bankacılığı: Bitcoin Devrimi) isimli belgesel Tamarin Gerriety tarafından ödüllü Güney Afrikalı yapım evi Documinute için çekildi ve geçtiğimiz gün Amazon Prime’da yayınlandı. Belgesel Güney Afrika’daki Bitcoin’in öncülerinin zayıf altyapı, yanlış yönetilen ekonomiler gibi kıtada yaşanan yaygın zorlukları kripto para ile nasıl aştıklarını anlatıyor.

Ayrıca belgeselde araştırma ajansı Arcane Research tarafından yürütülen Afrika Bitcoin ekosistemi hakkında kapsamlı bir rapor da yayınlandı. Rapora göre, Afrika diğer kıtalardan daha fazla kripto para birimlerine ihtiyaç duyuyor. Kıtanın çoğu geleneksel finansal hizmetlerden yoksun kalıyor ve % 66’sının geleneksel bir banka hesabına erişimi yok. Bu nedenle belgeselde de belirtildiği gibi Bitcoin çoğu Afrikalıya yardımcı olabilecek bir dijital varlık olarak nitelendiriliyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz