BTC Sahiplerinin Sayısı 2018’den Bu Yana 3 Katına Çıktı

Yakın zamanda yapılan bir anket, Bitcoin yatırımcılarının 2018’den bu yana 3 katına çıkarak yükselişe geçtiğini gösterdi. Küresel analitik ve danışmanlık firması Gallup tarafından yürütülen araştırma, ABD’de BTC sahibi olan yatırımcı sayısının 2018’de %2’den Haziran 2021’de %6’ya çıktığını ortaya koydu. Araştırma, sadece 10 bin dolar veya daha fazla yatırımı olan yetişkinler arasında yapıldı. Ayrıca, 50 yaşın altındaki yatırımcılar arasında Bitcoin sahipliğinin son üç yılda üç kattan fazla artarak 2018’deki %3’ten %13’e çıktığını bildirdi.

Anket Bitcoin ile ilişkili risk algısının üç senede azaldığını ortaya çıkardı. Ankete katılan neredeyse tüm yatırımcılar BTC’yi riskli bir yatırım olarak algıladı, ancak “çok riskli” olarak nitelendiren oran geçen zamanda %75’ten %60’a düştü. Anketi düzenleyen Gallup şirketi, Tesla, Square ve Morgan Stanley gibi tanınmış şirketler tarafından Bitcoin’e yapılan büyük yatırımların, Bitcoin’e daha fazla ana akım güvenilirlik kazandırabileceği sonucuna vardı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz