BTC İşlem Ücretleri Yükselmeye Devam Ediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı yükselirken aynı zamanda Bitcoin göndermenin maliyeti de arttı. Bitinfocharts tarafından sağlanan son verilere göre, Bitcoin işlem ücretleri bu hafta % 7 artarak 6.5 dolara kadar yükseldi. Geçtiğimiz Temmuz ayında ise Bitcoin işlem ücreti sadece 1 dolardı ve böylelikle bir ayda %543’lük bir artış kaydetmiş oldu.

Bitcoin gönderme maliyetindeki yükseliş, varlığın fiyatındaki artıştan ve ağın artan kullanımından kaynaklandı. Uzun süredir 10 bin doların üzerine yükselmesi beklenen Bitcoin 11 bin dolar seviyesine kadar çıktı. Şimdilerde 11.706 dolardan işlem görmekte olan Bitcoin 12 bin dolara doğru yükselmeye devam ediyor. Bununla birlikte birçok kişi Bitcoin gönderirken, işlem yapmanın maliyeti de artar. Bunun nedeni, herkesin işlemlerinin olabildiğince çabuk işlenmesini istemesidir, bu nedenle madencilere bir prim ödemeye istekli olurlar.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz