BTC En Uzun Negatif Zorluk Ayarını Kaydetti

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Bitcoin ağının madencilik zorluğu arka arkaya dördüncü negatif ayarını kaydetti. BTC.com tarafından sağlanan verilere göre, Haziran 2020’den bu yana en düşük seviye olan yüzde 4,8 düşüşle 13,7 trilyona geriledi. Bitcoin’in anonim yaratıcısı Satoshi Nakamoto her 2016  blokta zorluğu güncelledi, böylece yeni coin’lerin aşırı üretilmemesini sağladı. Hash oranı büyük bir düşüş kaydettiğinde, madencilerin ekipmanlarını topluca kapattıkları anlamına gelir.

3 Temmuz’da Bitcoin, Çin’in madencilik endüstrisindeki benzeri görülmemiş kısıtlamasının ortasında yüzde 27,94’lük rekor bir zorluk düşüşü kaydetti. Xinjiang ve Sichuan dahil olmak üzere bir dizi Çin eyaleti, Bitcoin madencilerinin üretimini durdurdu. Ayrıca Cambridge Üniversitesi araştırması, Çin’in Bitcoin madenciliği payının, ülke tüm sektörü kapatmaya karar vermeden önce bile yüzde 50’nin altına düştüğünü gösterdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz