Brave Görüntülü Görüşme Özelliğini Tanıttı

Web tarayıcısı olan Brave 28 Mayıs itibariyle platformunda özel ve sınırsız görüntülü görüşme yapılabileceğini açıkladı. Twitter hesabından duyurusunu yapan platform video konferansın artık tarayıcının test ve geliştirme sürümü olan Brave Nightly’de mevcut olduğunu belirtti. Böylelikle bundan sonra Brave tarayıcısı olan herkes platformda uçtan uca şifreli video görüşmeleri yapabilir.

Koronavirüs pandemisi sırasında dünyanın dört bir yanında karantinada olan insanlar ailesi ve arkadaşları ile video konferans özelliği sayesinde görüntülü görüşmeye ağırlık verdiler. Bunun üzerine Zoom gibi platformlar ön plana çıktı. Ancak Zoom platformunda oluşan gizlilik sorunları nedeniyle kullanıcıları endişelerini dile getirmeye başladı. Zoom ve Brave platformu arasındaki en büyük fark gizlilik meselesidir. Brave’in yeni görüntülü görüşme özelliğinde aramalar uçtan uça şifrelendirilmektedir ancak Zoom platformunda şirketin kişisel verileri toplama hakkı bulunmaktadır.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz