Borsalardaki Ethereum Arzı Azalıyor

ethereum
ethereum

Ethereum merkezi borsalardan uzaklaştırılıyor ve DeFi bunun sebeplerinden biri olabilir. Santiment tarafından sunulan verilere göre, dolaşımdaki Ethereum arzının 1/3’ü borsalardan kişisel cüzdanlara taşındı. 26 Eylül 2020’den bu güne, dolaşımdaki arz %24’ten %16’ya düşürüldü ve bir yılda toplam %8’lik bir kayıp yaşandı. Böyle bir eğilimin ana nedeni, ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum’un hızlı fiyat artışı ve güncellenmesidir. Borsa arzlarının azalmaya başladığı Eylül 2020’den bu yana, Ethereum fiyatı yaklaşık %1.000 arttı ve ağda ortalama giriş 1.800-2.000 dolar oldu. Ethereum sahiplerinin çoğunluğu şu anda coinlerini %69 kârla elinde tutuyor.

DeFi endüstrisinde kilitli toplam değer şu anda 85 milyar dolarda kalıyor ve 6 Eylül’de 95 milyar dolarlık TVL ATH’ye ulaşılıyor. Mevcut eğilim, Ethereum sahiplerinin varlıklarını borsalar yerine kişisel cüzdanlarında veya DeFi akıllı sözleşmelerinde tutmayı tercih ettiğini gösteriyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikGrace İsimli Yapay Zekaya Cardano Güç Sağlayacak
Sonraki İçerikBinance Singapur’da Kripto Hizmetini Durdurdu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz