Borsalardaki BTC Bakiyeleri Düştü

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Merkezi kripto para borsalarının cüzdanlarında depolanan net Bitcoin (BTC) sayısı, lider kripto para birimi için önemli zincir içi ölçümlerden biridir. Tecrübeli kripto para birimi geliştiricisi ve yatırımcısı Lark Davis, merkezi borsaların Bitcoin (BTC) rezervlerinin dinamiklerini fiyatıyla bağlantılı olarak gösteren çizelgeler paylaştı.

Zincir üstü veri sağlayıcı Glassnode’un verilerinden elde edilen bu tabloya göre, bu önemli ölçüm, Mayıs 2020’de Bitcoin emisyonlarının azalmasından bu yana düşüş eğiliminde. Bu süreç, yalnızca 2021 yılının 3. çeyreğinin başlarında, bazı sahiplerin ödüllerini nakde çevirmeye karar vermesiyle durdu. Bununla birlikte, borsalardaki BTC dengesi, Ağustos 2020’den bu yana tekrar düşüyor. Şimdilerde neredeyse 40 ay içinde ilk kez borsalardaki BTC bakiyeleri 2,5 milyon Bitcoin’in altına düştü. Ayrıca Bitcoin’in fiyatı da sekiz haftanın en düşük seviyesine geriledi. Fiyatı, 7 Ekim’den bu yana görülmeyen 53.500 dolar seviyesine dokundu.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz