Bollinger: Bitcoin Fiyat Düşüşünü Öngöremedim

Sektörün ünlü ismi John Bollinger Bitcoin’in son günlerde dünyadaki diğer finansal piyasalarla birlikte çökmesini beklemediğini söyledi. Bollinger 8 Mart tarihinde gerçekleşen çöküşün onu hazırlıksız yakaladığını açıkladı. Konu ile ilgili fikrini belirtmek için Twitter’ı kullanan John Bollinger Bitcoin’in koronavirüsü tarafından yönlendirilen küresel satışın ortasında güvenli bir liman olarak hareket etmesini beklediğini dile getirdi. 2008 ekonomik krizinin ardından ortaya çıkan Bitcoin o günden bu yana kriz ortamlarında güvenli liman olarak görülmüştü.

30 yılı aşkın süredir sektörde olan Bollinger’ın Bitcoin tahminleri genellikle gerçekleşiyor. Örneğin 25 Ekim 2019’da Bitcoin tarihinin üçüncü en büyük yükselişi yaşanırken Bollinger yatırımcıları düşüş gelebileceği konusunda uyarmıştı. Ancak bu sefer Bitcoin’in çöküşünü tahmin edememesi Bitcoin fiyatlarının ne kadar öngörülemez olduğunu gösteriyor.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz